KIRIM'IN SESİNİ DUYUN

Orkun
Kırım Türklerinin vatan mücadelesi bundan sonra İnternet kanalıyla bütün dünyaya duyurulacak. Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi tarafından açılan İnternet sayfasında, Kırım Türklerinin sürgünü, vatan mücadeleleri, bayrak şahsiyetleri, yarımadanın stratejik önemi geniş bir şekilde yer aldı. Derneğin yönetim kurulu üyesi Sevginaz Hamevioğlu tarafından hazırlanan İnternet sayfasında Kırım’la ilgili istediğiniz her türlü bilgiyi bu lmak mümkün. Binlerce doküman, kitap ve makale incelenerek, özenle hazırlanan Kırım sayfasında, yarımadanın güzelliklerini ortaya koyan resimler de yer alıyor. Kırım Türklerinin internet adresi şöyle: www.kirimdernegi.org.tr/

Kırım Türkleri önderi, Millî Meclis Başkanı ve Ukrayna milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, internet’te Kırım sayfasının açılmasına çok sevindiklerini belirterek, “Bizim haklı dâvamızı duyuracak bu sayfayı çok büyük bir hizmet olarak görüyoruz.” dedi.

Kırım Türklerinin verdiği destanlaşan vatan mücadelesi, İnternetten bütün dünya tarafından rahatlıkla izlenebilecek. Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Merkezi ve bağlı şubeleri hakkında geniş bilgilerin yer aldığı sayfada, Kırım Türklerinin bayrak şahsiyetleri, İsmail Gaspıralı, Numan Çelebi Cihan, Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, Cengiz Dağcı hakkında da bu sayfada geniş bilgileri bulmak mümkün. Gazeteci-Yazar Kemal Çapraz’ın “Sürgünde Yeşeren Vatan: Kırım” isimli kitabının da yer aldığı sayfada, Puşkin’in ünlü Bahçesaray Çeşmesi isimli şiirinin tam metni bulunuyor. Kırım Türklerinin yarım asırdır hür dünyadaki sesi Emel dergisi hakkında da bilgilerin yer aldığı İnternet sayfasında Kırım’la ilgili aranılan her türlü bilgiyi bulmak mümkün. Derneğin Genel Başkanı Dr. Ahmet İhsan Kırımlı da bu tür faaliyetlerin artarak devam edeceğini ifade etti.