Ana Sayfa 1998-2012 Yahudi Politikası

Yahudi Politikası

Mayıs ayı içerisinde Ermeniler tarafından sözde Ermeni soykırımını anma günü çerçevesinde; Atina’daki Türkiye Büyükelçiliğimiz ile Selanik kentinde (valilik tarafından düzenlenen dinî ayinin ardından yapılan taşkın gösteriler sırasında) Selanik Başkonsolosluğumuz önünde de Türk bayrakları yakılmıştır.

- Reklam -

Aynı minval üzere Hollanda’da, Amerika’da, Belçika’da Ermeni militanlarca toplantılar gerçekleştirilmiştir.

Ermeni soykırımının İsrail’deki ortaöğretim müfredat programına konulmasını önererek İsrail Eğitim B akanı Yossi Sarid, Ermeni toplumu tarafından Kudüs’te düzenlenen törene bizzat katılmıştır.

Sarid, törende yaptığı konuşmasında; “-Çok uzun yıllardır siz tek başınızaydınız. Artık daha az yalnızsınız.” diyerek; Ermeni soykırımının İsrail okullarında okutulması gereğini de “-Yahudi soykırımı bölümünde Ermenilerin uğradığı soykırım da açık ifadelerle yer almalı. Tarihin bu trajik bölümü, ders kitaplarına geçmeli. Bu bizim size olan borcumuzdur” ifadesiyle noktalamıştır.

Aynı mealde yayın yapan İsrail radyosunun bu konudaki haber ve yorumunda da “-Soykırım kurbanı olan Yahudilerin diğer soykırım kurbanları ile dayanışması gerektiğini” belirterek; “-Kim sessiz kalırsa kurbana karşı tavır almış olur” ifadesini kullanması; İsrail’in bir millî devlet politikasının görünmeyen faslını gözler önüne bütün çıplaklığı ile sermektedir.

ABD’deki Ermeni ASALA liderlerini Dışişleri Bakanımızın makamına kadar sürükleyen; Karadeniz’de Ermenistan’a liman sağlamak için Trabzon serbest limanı peşinde dolanan; Kuzey Irak’ta PKK’dan boşalan yer için “PKK Vejin” isimli bir oluşum sağlamaya çalışan zihniyeti ve uzantılarını da bu çıplaklık içerisinde değerlendirmeliyiz. Özellikle Barzanî karargâhındaki İsrail bağlantılı kişi ve uzmanların varlığını da bu düşünce sistematiğinde sorgulamalıyız.

İsrail’in bayrağındaki iki mavi çizgi arasındaki altı köşeli yıldızın simgeleştirdiği (millî devlet idealinin) istikbaldeki hedefi Nil’den Fırat’a uzanan vaadedilmiş toprakların Toroslara dayandığını da biliyorsak ve de unutmuyorsak bu gelişmeyi yadırgayamayız.
 

- Reklam -
- Reklam -

Orkun'dan Seçmeler

- Reklam -