Ana Sayfa 1998-2012 TESLİM Mİ OLDUK?

TESLİM Mİ OLDUK?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, geçmişte gerekli tedbirleri yeteri kadar ciddiyetle almadığından, maalesef bugün terör karşısında gelinen nokta içler acısıdır.

- Reklam -

Daha düne kadar teröristler ve onlarla işbirliği yapanlarla masaya oturmayız diyenler, şimdilerde PKK terörünün başı ve onun uzantıları durumunda bulunan siyasi parti üyeleriyle pazarlıklara girişebilmektedirler. Maşallah yatıp-kalkıp bu bölücü terörist bozuntuları acaba bugün ne diyecekler diye ağızlarının içine bakıyoruz. Türkiye’nin gündemi ya PKK veya askerlerle meşgul ediliyor.

Bu arada, artık resmen PKK isteklerini Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti’ne gizliden de değil, açıkça iletiyor; bunlar da gözyaşı dinsin, analar ağlamasın, terör son bulsun diye, güya demokras ve insan haklarını hakim kılma safsatası adı altında kabulleniliyor.

En son DTP’nin kapatılarak, BDP’nin açılması sırasında yaşananlar, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin acizliğini veya acizleştirildiğini ortaya koymuştur. Taviz verildikçe bundan cüret alan bölücülerin isteklerinin ardı arkası kesilmiyor. Türkiye’de onbinlerce insanın kanına girmiş çete başı, dünya ve Türkiye’deki diğer hapishaneler göz önünde bulundurulunca, adeta bir sarayda yaşamasına rağmen, yine de memnun olmamış, avukatlarıyla dışarıya haber göndererek Türkiye’de pek çok yerde sokaklarda karışıklıklar çıkarttırmış ve maalesef Hükümetde cezaevi şartlarının daha da iyileştirilmesi yoluna gitmiş, (paşa efendi)ye yeni ayrıcalıklar tanınmıştır. Dünyada bir örneği daha yok, ama Türkiye’de bunlar yaşandı ve tarihe geçti.

Türkiye’den ayrılmayı, başka bir devlet kurmayı kafalarına koymuş olan hain bölücüler Türkiye iki dilli, iki milletli, bölgesel özerklikli bir devlet olacak diye bangır bangır meydanlarda bağırıyorlar. Adamlar Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bölücü Kürtlerle yapılacak pazarlıktaki muhatabı Abdullah Öcalan’dır deyip, açıkça Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin hükûmetine yetmiş milyonun gözü önünde küfrediyorlar, isteklerimizi yerine getirmezseniz insanları sokaklara dökeriz, Türk-Kürt çatışmasını başlatırız diyorlar, yine de devletin ilgili birimlerinden ciddî bir tavır sergilenmiyor. Siz kimsiniz, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ve milletini nasıl tehdit edersiniz, sokaklara inmek istiyorsanız buyurun, diyen bir babayiğit niye yok?

Acaba devletin gücü sadece Türklere ve ülkesini sevenlere mi yetiyor? Biz bu Cumhuriyet’i kanla, irfanla kurduk, tek millet, tek devlet, tek bayrak, tek dil diyenler, devleti böldürmemek için her şeyi göze alacaklarını söyleyenler herne hikmetse tu kaka, faşist, sevgiden yoksun, gerici, ırkçı vs. denilip, bazan da gözaltına alınıyorlar, ne garip!

Evet Türkiye Cumhuriyeti sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Milli Mücadele yıllarında bile böylesine haince komplolarla yüzyüze gelmedik. Bazı çevreler Türkiye’nin başına birtakım belalar açmak gayreti içindeler. Bunların da kaynaklarının neresi olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu ülke sahipsiz değil, dost ve düşman herkes bunu anlasın.

- Reklam -

 

Orkun'dan Seçmeler

- Reklam -