Ana Sayfa 1998-2012 Serbest Kürsü : Eleştiri Yapalım Ama Hedefimizi Unutmayalım

Serbest Kürsü : Eleştiri Yapalım Ama Hedefimizi Unutmayalım

Sayın Orkun Dergisi Yöneticileri;

- Reklam -

Orkun dergisini uzun bir süredir okuyan, takip eden bir Türk milliyetçisi olarak yazılarından ve görüşlerinden yararlanan biriyim. Fakat son iki sayıda serbest kürsü olarak belirtilen bölümde yazılan yazıların bir bölümünde kişilerin, olayların genel neticelerinin neler getireceğini düşünmeden kendi iç bünyesinde oluşan olaylar karşısında kişilere karşı duyulan öfkelerin, dâvanın sembolü olan değerleri de içerisine alacak şekilde gündeme getirdiklerini maalesef üzelerek okuyorum.

Türk milliyetçilerinin daha dün neler çektiğini, hangi çileli yollarla bugünlere gelindiğini bilmek gerekir. Bunu görmek için de tam serbest kürsü bölümünün önündeki Atsız Bey’in Edirne günlerindeki yazısını okumak yeterlidir. Bugün de değişen çok büyük şeylerin olduğunu düşünmüyorum. Onun için insanlarımızın kişisel duygularına yer verirken hırs ve ihtiraslarını tatmin etme uğruna. Türk milliyetçilerinin hedeflerine ulaşma noktası olan yerleri olumsuz göstermenin doğru olmayacağı inancındayım. Çünkü bunu başka görüşlere sahip olan insanlar zaten yapıyorlar. Bizler de bu şekilde davranarak yarın bizleri hedefe götürecek amaçlara zarar vermekteyiz. (Bir insanın şahsına kızarak benim olan fakat çok kişiye hizmet veren otomobile zarar verip, kullanılmaz hâle getirmesi benimle birlikte hizmeti alacak olan her yere zarar vermiş olur.) Bunu belirtirken şunu da açıkça belirteyim, bu demek değildir ki hiç eleştiri yapılmayacak mânâsı tartışmamak bilâkis faydası olacağına inandığımız her hususa açık net ifade ederek yapılacak olan hizmete katkı sağlamak olmalıdır. Şu şekilde söylersek daha iyi anlaşılacağımı zannediyorum kendisinin de serbest kürsüdeki yazısında gayenin bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek olduğunu belirtmiş o zaman bağa verilecek zararın o bağdan üzüm yiyecek olan bütün insanlara zarar vermek olduğunu da bilerek, yapmak gerekir.

Evet lâfı daha fazla uzatmadan şunu açıkça belirteyim Türk milliyetçilerinin dâvalarında yol gösterici olmuş rahmetli Hüseyin Nihâl Atsız hocamızın ruhunu taşıyan derginizin serbest kürsü de olsa, çocuklarımızın okudukları zaman bize sorduğu sorulara cevap veremeyeceğimiz yazıların yazılmaması için gereken itinanın tarafınızdan gösterileceği inancındayız. Çünkü Orkun dergisinin yazılarının Türk milliyetçileri açısından yıllardır siyaset üstü, yol gösterici olarak bilmekteyiz ve bu şekilde de devam etmesini dilemekteyiz.

- Reklam -

Tanrı Türk’ü Korusun ve Yüceltsin.

Mustafa DERECİK

(Gaziantep)
 

Orkun'dan Seçmeler

Kitaplar

- Reklam -