Ana Sayfa 1998-2012 Şemdinli’de neler oluyor?

Şemdinli’de neler oluyor?

Hakkari Şemdinli’de duran bir arabaya bomba konuyor ve daha sonra bu bomba patlıyor. Galeyana gelen halk bombayı koyduğuna inandığı kişiye ve onun arabasına saldırıyor, saldırdıkları arabadan 3 kalaşnikof çıkıyor, ayrıca başka bombalanacak yerlerin listesi ele geçiriliyor, daha sonra başka araba (Konya plâkalı) halka ateş açıyor vs…

- Reklam -

Asıl ilginç olan nokta televizyonlarda bu olayın Türk askeri tarafından gerçekleştirildiği yönünde yayın yapılması. Hatta 2. arabanın emniyete ait olan bir araba olduğu iddiası.

Yahu ancak çok saf biri bu iddialara inanır.

1) Asker gizli operasyon yapacağı yere emniyete kayıtlı arabayla gidecek kadar saf mıdır?

2) Asker operasyon yapacağı yere giderken, daha sonra operasyon yapacağı yerlerin listesini yanında taşır mı? (ekmek listesi mi bu?)!!

3) Türk askeri arabanın bagajında 3 tane kalaşnikof koyacak kadar amatör müdür?

4) Bakan ve milletvekillerinin çoğu kürt kökenlilerden oluşan AKP hükûmetinde böyle bir olay olabilir mi?

- Reklam -

Sırf şu 4 madde bile bu bombalama eylemlerinin terör örgütü PKK veya dış devletler tarafından organize edildiğini doğrular nitelikte (mossad’ın zamanında Türkiye’de yaptığı bombalama eylemlerini düşünelim).

Bu eylem en çok PKK’nın işine geliyor, bu yolla AB’ne ve dış dünya ya “bakın Türkiye Kürtleri imha etmeye çalışıyor” mesajı veriyor. Bunun dışında özellikle Barzani İtalya’da aynı şeyleri söyledi, PKK’nın siyasallaşmasıyla terör sorununun hallolacağını söylemesi , bu yolla Türkiye’nin köşeye sıkıştırılması için çaba harcanması olarak bu eylem karşımıza çıkıyor.

Bu bombalama eyleminin olması ve olayın Türk askerine giydirilme çabası, yeni taktiklerin su yüzüne çıktığının göstergesi. Eminim bu olaylar gibi, örneğin Diyarbakır’da ya da başka yerlerde bombalama eylemleri olacak ve Türk askeri bu olayların arkasındaymış gibi gösterilerek, Türkiye’ye karşı siyasî baskı kurulmaya çalışılacak. Lütfen dikkatli olalım..

 

Orkun'dan Seçmeler

- Reklam -