Ana Sayfa 1998-2012 ŞEHİTLER ÖLÜR, VATAN BÖLÜNÜR

ŞEHİTLER ÖLÜR, VATAN BÖLÜNÜR

Son 15-20 yıldır Türk insanının belki de en çok duyduğu sözlerden birisi; “şehitler ölmez, vatan bölünmez”dir. İstisnasız neredeyse her gün, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde görev yapan başta Türk askeri, polisi ve öğretmenine karşı birtakım hainlerin saldırısı vukua gelmekte; maalesef bunların çoğunda ülkesine hizmet için oralarda bulunan devlet görevlilerimizin kanı akmaktadır. İşte onların cenazeleri sebebiyle, Türkiye’nin çeşitli yerlerinde düzenlenen törenlerde hep duyduğumuz bir sözdür bu.

- Reklam -

Türkler gayet kendinden emin bir şekilde, Türkiye’yi bölmeye ve parçalamaya yönelik hareketlerin bir uzantısı olan bu terör hadiseleri neticesinde yaşanan üzücü tablolar karşısında zaman zaman “şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganlarıyla sokaklara dökülmektedir.

Özellikle Amerika Birleşi k Devletleri ve Avrupa Birliği’nin uygulamaya koyduğu planlar çerçevesinde, Türkiye Cumhuriyeti içimizdeki bazı hain işbirlikçiler vasıtasıyla karıştırılarak, parçalanmak istenmektedir. Maalesef hâlâ vatandaşlarımızın bazıları uykularından uyanmamakta direniyor. Onların vatan hassasiyetleri din kardeşliği vs. yollarla törpüleniyor. Ama unutuyorlar ki, bu vatan gitti mi, asla bir daha ne Müslümanlıklarını ve ne de başka bir alışkanlıklarını eskisi gibi rahat yaşayamayacaklar. İnsanlarımız artık karın doyurmayı, kardeşlik safsatalarını, analar ağlamasın teranelerini bir kenara bırakıp, ne oluyor diyerek etrafına bakıp, ülkesine sahip çıkmalılar. Türkiye Cumhuriyeti uçuruma sürüklenirken iki çuval kömür, bir dilim ekmeğin hesabı olmaz. Dolayısıyla bir parmak bal için mukaddesatlarımız, onurumuz, vatanımız, bayrağımız, Türk adımız ayaklar altına aldırılmamalı, buna cüret edenlere kanunlar çerçevesinde cezası verilmelidir.

Sanki Türkiye’deki bölücü terörün arkasında ABD ve AB’nin olduğu bilinmiyormuş gibi, her katliamın peşinden bu sahtekârların baş sağlığı dilemeleri, terörü ve akıtılan kanı lânetlemeleri, insanın kanına dokunuyor. Elbetteki Türk milliyetçileri bu hadiselerin kastlı olarak çıkarıldığını, Türkiye’nin bir Türk-Kürt çatışmasına doğru götürülmek istendiğinin farkındadırlar. Fakat şu anda Türk milliyetçilerinin eli ve kolu bağlı olduğundan sadece demokrasi ve hukuk kuralları çerçevesinde seslerini duyurabildikleri kadar yüce Türk milletini aydınlatmaya çalışıyorlar. Ve Türk milliyetçileri sonuna kadar itidali elden bırakmayacaklar. Ama bu arada Kürt vatandaşlarımızın da akıllarını başına alıp, oyunlara gelmemeleri, emperyalistlerin ekmeğine yağ sürmemeleri gerekiyor.

Bu ülkenin aslî unsuru Türk’ün sabrını kimse daha fazla sınamasın. Bunun en büyük delili Tokat’ta şehit edilen askerlerimiz ve DTP’nin kapatılmasından sonra yaşananlardır. 20-30 yıldır Türkiye üzerine tezgâhlanan senaryolar vatandaşı yeter artık noktasına getirmiştir. Buna rağmen halâ Türk insanının hiçbir şeye ses çıkarmayacağı, her oldu-bittiye boyun eğeceği düşüncesi içerisinde olanlar var.

Elbette Türk vatanına, Türk insanı sahip çıkmazsa şehitler de ölür, vatan da bölünür. Ancak temiz mayalı Türk milleti, bir gün kendini parçalamaya, vatanını bölmeye yönelik bütün planları alt-üst edecek; hem ABD’nin, hem AB’nin, hem de onların işbirlikçilerinin heveslerini kursaklarında bırakacaktır.

 

- Reklam -
- Reklam -

Orkun'dan Seçmeler

- Reklam -