Ana Sayfa 1998-2012 Samsun Türk Ocağı'nda Türkçülük Günü Kutlaması

Samsun Türk Ocağı’nda Türkçülük Günü Kutlaması

TÜRK Ocakları Samsun Şubesi tarafından tertiplenen 3 Mayıs kutlamaları Atatürk Anıtına çelenk konması ile başladı. Daha sonra Dr. Fethi Tevetoğlu’nun Samsun’da bulunan mezarı ziyaret edildi.

- Reklam -

Saat 11.30’da Canik Toptepe Meşe Kültür Tesislerinde 3000 kişinin katılımı ile tertiplenen şölen, Türk Ocağı Başkanı Prof. Dr . Kenan Erzurumlu-Azerbaycanlı öğrenci Ömer Aliyev ve Samsun Valisi Mustafa Demir’in açılış konuşmaları ile başladı. Samsun’daki en kıdemli Türkçü Bilâl İşçimen’e plâket takdimini takıben Vali Mustafa Demir, Em. Müdürü Tekin Akın, Canik Belediye Başkanı Şefik Yazgı, İlkadım Belediye Başkanı Necmi Akkoyunlu, Kavak Belediye Başkanı Şerif Ün, Havza Belediye Başkanı Tuncer Keskin ve diğer misafirlerin katılımları ile demir döğme töreni gerçekleştirildi.

Davetlilere öğle yemeği olarak keşkek, Uygur pilavı, döner, ayran, kımız ikram edildi.

Folklor ekiplerinin (Samsun, Artvin, Trabzon, Çorum semah) gösterilerinin yanı sıra; Metin Solmaz-Çetin Bahadır ikilisinin verdiği halk müziği konserinin peşinden, Âşık Sefaî-Âşık Meydanî-Âşık Mithatcan’ın katıldığı âşıklar şöleni gerçekleştirildi.

Samsun Valisi Mustafa Demir’e Türkmen kıyafetinin giydirilmesinden sonra, davetliler, Türk dünyasından gelmiş 200’ü aşkın öğrenci ile sohbetlerde bulundular.
 

- Reklam -
- Reklam -

Orkun'dan Seçmeler

- Reklam -