Ana Sayfa 1998-2012 SAHİPSİZ TÜRKLER

SAHİPSİZ TÜRKLER

Dünyanın neresine bakarsanız bakın, Türklerin bulundukları yerlerde huzursuz olduklarını görürsünüz. Buna Türkiye de dahildir. Bu durum 17. asrın sonlarında başladı, bu güne kadar devam etmektedir.

- Reklam -

Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulduğunda, sadece büyük önder Atatürk ölmeden evvel, kısa bir süre Türkiye ve Türkler kısmen de olsa eski onurlarını kazanmışlardı. Ama o zamanlar idarenin başında Mustafa Kemal gibi, yalnızca Türk için yaşayan, herhangi bir yerden, cemaatten veya devletten güdümlü olmayan bir kişi vardı. Bugün ise artık Türkler sahipsiz. Sadece Türkiye’de değil, bütün dünyada. Garip ve kimsesiz vaziyetteler. Dünyanın en adi milletleri tarafından bile horlanıyorlar.

Hür ve insan haklarına saygılı olduğunu söyleyenlerin, Türkiye’de en ufak bir hukuksuzluk cereyan ettiğinde ayağa kalkanların, Türklere karşı yapılan vahşetler bütün insanlığın gözleri önünde olduğu halde kılları bile kıpırdamıyor. Çünkü ölenler Türk! Hristiyanların, kendilerinin tarihi düşmanları olarak saydıkları Türkleri, insan yerine dahi koymadıkları ortadadır.

Ey tek dişi kalmış Avrupa, ey demokrasinin bekçisi, insan haklarının koruyucusu olduğunu söyleyen sahte dost Amerika, neden Irak’ta, Doğu Türkistan’da boğazlanan Türkler için sesiniz çıkmıyor? Onların tek suçu Hristiyanlığın bütün dünyaya yayılmasına engel olmaları mı? Bundan 100 yıl önce meydana gelen hadiselerin bile peşini bırakmayanlar, nerede sizin insanlığınız? Binlerce Türk’ün Doğu Türkistan’da öldürülmeleri hiç mi sizi ilgilendirmiyor?

Haydi onlar ne ise, ya siz; dünyaya Türk Cumhuriyetleri olarak ortaya çıkanlar, yanıbaşınızda olup-bitenler sizi üzmüyor mu? Ey Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan neden hepinizin gözleri önünde Türkler katledilirken, yüzünüzü başka tarafa dönüyorsunuz? Bırakın birbirinizle uğraşmayı da, Çinlilerin Türklere yaptıklarına bir bakın. Onlar akrabanız değil mi? Ey Türkiye Cumhuriyeti’nin yöneticileri artık erkek gibi bir duruşun zamanı gelmedi mi? Dünyada her şey karın doyurmaktan mı ibaret? Korkmayın Çin, Türkiye’ye savaş açamaz. Ama ekonomik olarak Çin’e bağlıyız diyorsanız, lanet olsun. Nasıl bağlandıysanız öyle kurtulun!

Doğu Türkistan’da öldürülenler, 70 milyon Türk’ün kardeşi. Artık bir şeyler yapılsın. Devletsiz Türklerin sahipsiz olmadığı, dosta ve düşmana gösterilsin. O zavallıların Türkiye’ye ihtiyacı var. Bu dünya ve Türkiye kimseye baki değil. Yarın-birgün iktidardan uzaklaştığınızda onurlu bir iş yaptık demeniz için en güzel fırsat budur. Ve yüce Türk milletinin tarihindeki yerinizi alın.

 

- Reklam -
- Reklam -

Orkun'dan Seçmeler

- Reklam -