Ana Sayfa 1998-2012 Prof. Dr. Hüsrev Hatemi için emeklilik töreni

Prof. Dr. Hüsrev Hatemi için emeklilik töreni

- Reklam -

Türk tıp alanının sayılı uzmanlarından, şair ve yazar Prof. Dr. Hüsrev Hatemi, uzun bir meslek hayatından sonra emekliye ayrıldı. Prof. Hatemi, son olarak Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı başkanlığı görevini sürdürüyordu.

Prof. Hüsrev Hatemi’nin emekliye ayrılması dolayısıyla, 12 Aralık 2005 günü Cerrahp aşa Tıp Fakültesi Konferans Salonunda bir veda toplantısı düzenlendi. Çoğu genç doktorlar olmak üzere, kalabalık bir dinleyici kitlesinin hazır bulunduğu toplantıda, Prof. Hüsrev Hatemi’nin mesai arkadaşları, yetiştirdiği bilim adamları, yakın dostları konuşma yaptılar.

Prof. Bekir Karlıga, Hüsrev Hatemi’nin hayatından ve şahsiyetinden söz etti. Onun fikrî yapısını oluşturan unsurları anlattı. Daha sonra, Prof. Hatemi ile birlikte çalışıp emekli olmuş öğretim üyeleri, hâlen görevlerini sürdüren üniversite hocaları, doçentler duygularını ve ortak hâtıralarını dile getirdiler. Dergimizin sahibi Altan Deliorman, yakın dostu Prof. Hatemi’nin bir kısım özelliklerinin yanı sıra fikir adamlığı cephesinden bahsederek sanat ve edebiyat alanında da, ilim alanındaki başarılarından geri kalmadığını belirtti. Daha sonra, Beşir Ayvazoğlu, Hüsrev Hatemi’nin şiir dünyasını dile getirdi.

- Reklam -

Orkun camiası olarak, Prof. Dr. Hüsrev Hatemi’ye sağlıklı ve uzun bir emeklilik hayatı diliyoruz.

 

- Reklam -

Son Yayınlananlar

- Reklam -