Ana Sayfa 1998-2012 Orkun’un İçel’de Kültür Hizmeti

Orkun’un İçel’de Kültür Hizmeti

İçel Ülkü Ocaklarınca 1998 yılında kurulan ve arşivlerinde yaklaşık 4500 cilitlik kitap bulunan İçel Ülkü Ocakları Kütüphanesinin diğer ihtiyaçlarının karşılanması ve kitap sayısının arttırılması amacıyla ORKUN Dergisi İçel Temsilciliğinin başlatmış olduğu “Kitap Yardımı Kampanyası” çerçevesinde ilk etapta 100 adet kitap ve ORKUN Dergisinin şimdiye kadar yayınlanmış tüm sayılarından 2’şer takım kitap bağışı olarak verilmiştir.

- Reklam -

İçel Ülkü Ocaklarına “Kitap Yardımı Kampanyası” Orkun Dergisi İçel Temsilciliğinin ke ndi imkânları ile gerçekleştirilmiş olup, dergi ve kitaplar Orkun İçel Temsilcisi tarafından Ocak yöneticilerine teslim edildi.

İçel Ülkü Ocakları yönetim kurulu üyesi ve kütüphane sorumlusu Mehmet ÇAKIL, konuyla ilgili yapmış olduğu konuşmasında “Kitap Yardımı Kampanyası”na yerel gazete ve televizyonların da destek verip programlarında bu konuyu gündeme getireceklerini vurgulayarak:

“Mersin Ülkü Ocakları kütüphanesinin kitap sayısını arttırmak ve önemli bir kültür hizmetinde bulunmak amacıyla Orkun dergisince başlatılan Kitap yardımı kampanyası, duyarlı Ülkücü vatandaşlarımız arasında ilgi ve heyecanla karşılanmıştır. Orkun’un başlattığı bu hizmeti yerel radyo, Tv. ve gazetelerimizin de mümkün mertebe destekleyeceklerini umut ediyoruz. İki yıl önce kurulan ve bünyesinde 4500 kitap bulunan kütüphanemizdeki kitapların sayısını önce 5000’e daha sonra da 10.000 kitap seviyesine çıkarmayı hedefliyoruz. Kütüphanemiz Mersinli vatandaşlarımıza ve tüm öğrencilerin hizmetine açık olup, herkesi kütüphanemize üye olmaya çağırıyoruz.

Görevi şuurlu, ahlâklı ve faziletli bir gençlik yetiştirmek olan Ocağımız kütüphanesi eğitimde bilinçli, öğrenmenin düzeyli kitaplarla ve sürekli okuma alışkanlığıyla çözümleneceğine inanıyor, bu bağlamda kampanyayı başlatan ve ilk etapta 100 adet kitap ile şimdiye kadar yayınlanmış ORKUN dergisinin tüm sayılarını kütüphanemize bağışta bulunan, başta ORKUN’un Yazı İşleri Müdürü Tarihçi-Yazar Altan DELİORMAN’a ve derginin İçel Temsilciliğine teşekkür eder, ORKUN’a yayın hayatında başarılar dileriz.” dedi.
 

- Reklam -
- Reklam -

Orkun'dan Seçmeler

- Reklam -