Ana Sayfa 1998-2012 Orkun'dan Türk Kültürüne Hizmeti Geçenlere Ödül

Orkun’dan Türk Kültürüne Hizmeti Geçenlere Ödül

Orkun dergisi Eskişehir Temsilciliğince, Türk kültürüne hizmet eden ve Orkun dergisinin tanıtılmasında emeği geçen kuruluşlara ödül verildi.

- Reklam -

Türk kültürüne hizmetlerinden dolayı Kamu-Sen il Başkanı Kadir ARICI’ya ve Oda Restorant sahibi Türk cumhuriyetlerinde “Millî Aşçı” ünvanına sahip Durmuş CALP’a Türk Eğitim-Sen Kültür salonunda düzenlenen törenle teşekkür plâketleri kalabalık bir davetli topluluğu önünde teslim edildi.

Çok sayıda eğitimci ve sendika başkanının katıldığı törende ödüller Orkun Eskişehir Temsilcisi Hasan ORHAN tarafından yapılan kısa bir teşekkür konuşmasından sonra verildi. ARICI ve CALP “Bu tür teşvik ö düllerinin bireyleri teşvik ettiğini” ifade ettiler.

Durmuş CALP ödülünü alırken, “- Türkçülerin sesi, gözü, kulağı olan Orkun’dan böyle bir değerli ödülü almak biz Türkçüler için büyük bir şereftir. Orkun’un, Türkçü düşüncenin tanıtılması ve savunulmasında çok önemli hizmet verdiğine inanıyor, daha nice yıllar diliyorum” dedi.

Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen İl Başkanı Kadir ARICI ise ödül töreninde yaptığı konuşmasında şöyle dedi:

“-Hayatın her safhasında ve çeşitli olaylar vasıtasıyla insanlar iyi veya kötü şekilde eğitilir, kendilerince bir inanç ve kanaate ulaşırlar. Ancak, asıl olan insanların doğru eğitilmesi ve bu yolla da millî bilincinin olabildiğince sağlam bir yapıya kavuşturulmasıdır. Millî bünyenin sağlamlığı, vatan ve millete yönelik tehlikeler karşısında yerinde ve sağlam, doğru tepkinin verilmesini, bunun sonucunda da sözkonusu tehlike veya tehdidin anında bertaraf edilmesini sağlar. Bu, milletçe sonsuza kadar var olmanın anahtarı olduğu gibi, vatan savunmasının da en kolay ve masrafsız yoludur.

Bu sonucun sağlanmasında süreli yayınların önemli bir hizmeti vardır. Zevk ve heyecanla takip ettiğim, her sayısını ayrı bir heyecanla okuduğum ORKUN bu önemli hizmetin gerçekleşmesinde en başta gelen dergidir.

- Reklam -

Orkun’un her sayısı, ülkemiz içinde veya dünya genelinde meydana gelen olayları ülkemiz ve Türk milletinin menfaatı açısından değerlendiren makale ve araştırmalardan meydana geliyor. Böylece ORKUN, okuyucuda olaylara ülke-millet faydası açısından bakabilme, şeklinde özetlenebilecek yeni bir bakış açısı meydana getirmektedir. Her Türk vatandaşının bu özelliğe sahip olması millî duyarlılığımızı meydana getirecektir ki, bu sağlam millî bünyenin ifadesidir. Bu hedefe ulaşılması uğrunda emek sarfeden herkese şükranlarımızı arz ediyorum.

Orkun’un mütevazı çalışmalarımdan dolayı beni ödüle lâyık görmesi, daha güzel çalışmalar için beni teşvik etmiştir.”
 

Orkun'dan Seçmeler

- Reklam -