Ana Sayfa 1998-2012 Orkun Vakfı Kır Gezisi

Orkun Vakfı Kır Gezisi

ORKUN Vakfı tarafından düzenlenen Türkçüler Kır Gezisi, 1 Haziran 2003 Pazar günü gerçekleştirildi. Sarıyer’deki Baharsuyu mevkiinde yapılan geziye vakıf yöneticileri, kalabalık bir gençlik kitlesi ve bazı iştirakçilerin aileleri katıldı.

- Reklam -

Birbirleriyle tanışmayan Türkçü gençlerin de tanışmalarına vesile olan kır gezisinde, katılanlara Türkistan pilavı ve ayran ikkram edildi. Yemeklerin yenmesinden sonra sohbetlere geçildi. Oturumu yöneten Şuayıp Bozfakioğlu, Türkçü gençlerin son derece bilgili ve donanımlı yetişmelerinin önemi üzerinde durdu. Daha sonra Orkun Vakfı mütevelli heyeti üyeleri Sami Yavrucuk ve Erk Yurtsever söz alarak, Türkçülük tarihinden hâtıralarını anlattılar ve günün meseleleri üzerinde durdular.

Kendilerine söz verilen Orkun gençleri, Türkçülük yolundaki çalışma ve mücadelelerini sonunu kadar azimle sürdüreceklerini ve hiçbir güçlükten yılmayacaklarını belirttiler.

Son sözü Orkun Vakfı Başkanı Altan Deliorman aldı. Deliorman, elli yıl önce kır gezisi şeklinde yapılan Türkçülük Günü kutlamalarını ve sonraki yıllarda bunların nasıl devam ettiğini anlattı. Altan Deliorman, bilgi edinilmesinin, yayılmasının ve aktarılmasının yanı sıra, bu bilgilerin yorumlanmasının da önemli olduğunu belirtti. Ayrıca, Türkçülüğün çetin bir ülkü yolu olduğunu; sabırla, metanetle, istikrarlı olarak çalışmak gerektiğini ifade etti. Deliorman’ın kitaplarını imzalamasından sonra, 11.00’de başlayan kır gezisi akşam saatlerine doğru sona erdi.

 

- Reklam -
- Reklam -

Orkun'dan Seçmeler

- Reklam -