Ana Sayfa 1998-2012 ORKUN SOHBETLERİ DEVAM EDİYOR

ORKUN SOHBETLERİ DEVAM EDİYOR

Orkun Vakfı’nın düzenlediği Orkun Sohbetlerine geçen ay boyunca devam edildi.

- Reklam -

IRAK SÖZDE SEÇİMLERİ

29 Ocak 2005 Cumartesi günü Nefi Demirci, ertesi gün Irak’ta yapılacak seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Seçim sonuçları, bu değerlendirmelerin ne kadar isabetli olduğunu gösterdi.

SÜRGÜNDEKİ DOĞU TÜRKİSTAN

HÜKÛMETİ

5 Şubat 200 5 Cumartesi günü, Hızırbek Gayretullah “Sürgündeki Doğu Türkistan Hükûmeti”nin nasıl kurulduğunu ve ne amaç güttüğünü açıklayan bir konuşma yaptı. Doğu Türkistan dâvasının önde gelen şahsiyetlerinden Hızırbek Gayretullah, sürgündeki hükûmetin devlet bakanı ve başbakanı 1. yardımcısı olarak görev yapıyor.

TARİH ÖĞRETİMİNE MİLLÎ BAKIŞ

- Reklam -

12 Şubat 2005’te ise İ.Ü.Edebiyat Fak. Tarih Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Abdülkadir Donuk “Tarih Öğretimine millî bakış” konusunda görüşlerini açıkladı. Prof. Donuk, tarih öğretiminde Türk tarihinin geri plânda bıraktırılarak Yunan ve Roma tarihlerinin ağırlık kazanmasını, hâlâ devam eden yanlış bir hümanizm anlayışının etkilerine bağladı.

DIŞ BORÇLARIMIZ

İktisatçı-yazar Oğuz Çetinoğlu da 19 Şubat 2005 günü yapılan toplantıda “Dış Borçlarımız” konusunu ele aldı. Osmanlı döneminde ve günümüzde dış borçların yıkıcı etkilerini dile getiren Çetinoğlu, konuşmasında çarpıcı örnekler verdi.

Orkun Sohbetleri’ne, vakıf genel merkezinde her hafta cumartesi günleri saat 14’ten itibaren devam ediliyor.

 

Orkun'dan Seçmeler

- Reklam -