Ana Sayfa 1998-2012 Mustafa Cemil Kırımoğlu Antalya’da

Mustafa Cemil Kırımoğlu Antalya’da

Kırım Tatar Millî Meclisi Başkanı ve Ukrayna milletvekili, Sayın Mustafa A. Kırımoğlu (Cemiloğlu), ORKUN dergisi abonelerinden, Kırım asıllı iş adamı Recep Adnan KURT’un davetlisi olarak Antalya’ya tatile gelmiştir.

- Reklam -

Orkun dergisi Antalya temsilciliğimize daha önceden bilgi verildiğinden Antalya’daki ziyaretleri dergimiz temsilciliği tarafından organize edilmiştir. 26 Temmuz 2003 tarihinde Antalya Adonis otel salonunda, Orkun Antalya temsilciliğince tertip edilen tanışma ve sohbet toplantısında, Antalyal lı Türkçülerle Kırım Tatar Türklerinin, Stalin dönemlerindeki soykırımları ve sürgünler dile getirilmiş; kahraman lider Mustafa Cemiloğlu’nun sürgün ve cezaevi anılarını, topraklarının Kırım Tatar Türklerine yeniden kazandırılması mücadelelerini, 300 gün süren açlık grevlerini bizzat kendisinden duymakla toplantıda heyecanlı ve duygulu anlar yaşanmıştır. Kırım’a okul yaptırılması yönünde Orkun dergisinin açacağı kampanyaya destek sözleri alınmıştır.

Düzenlenen program dahilinde, sırası ile Antalya Valisi Sayın Alaattin Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Bekir Kumbul, Kepez Belediye Başkanı Sayın Mehmet Atay, MHP İl teşkilâtı ve ilçe teşkilâtına ziyaretler yapılmış. Sayın Mustafa Cemiloğlu’na belediye başkanlarınca çeşitli plâketler ve hediyeler verilmiştir. Bu ziyaretlerde Sayın Başkan Mustafa Kırımoğlu, Kırım bayrağını ve Kırımla ilgili 9 dilde hazırlanmış, 160 sayfa Kırım Tatar Türklerinin tarihini anlatan CD’leri hediye etmiştir. Ayrıca Kepez belediyesi ile Kırım Yarımadasında sahil kenti Yalta’nın kardeş belediye olması hususunda prensip kararı alınarak en kısa sürede çalışmalara başlanmak üzere karşılıklı teyitleşilmiştir.

Orkun dergisi Antalya temsilcisi Cengiz Savaşeri, başta Antalya Valisi olmak üzere belediye başkanlarına Orkun dergilerini set hâlinde hediye etmiş olup, açılacak dergi temsilciliğine destek sözleri almıştır.

Kırım Türklerinin kahraman lideri, 30.07.2003 günü Antalya havalimanından Antalyalı Türkçüler ve Orkun dergisi aboleri tarafından coşkulu bir şekilde uğurlanmıştır.
 

- Reklam -
- Reklam -

Orkun'dan Seçmeler

- Reklam -