Ana Sayfa 1998-2012 Kemal Beye Millî Görev

Kemal Beye Millî Görev

- Reklam -

Orkun’un yayını ve Erzurum Milletvekili Ayvaz Gökdemir’in girişimleri olumlu sonuç verdi. Boğazlıyan Kaymakamı “Millî Şehit” Kemal Beyin anıtkabri pislikten ve gecekondudan arındırıldı. Şimdi sıra Kemal Beyin heykelinin Beyazıt Meydanı’na dikilmesinde…

10 Nisan 1999 tarihinde 80’inci ölüm yıldönümü anma toplantısı Orkun dergimizce yapılan ve takip eden yıllarda milliyetçi Türk gençlerince sahiplenilerek anılmaya devam edilen millî şehidimiz Kemal Beyin mezarının bulunduğu, Kuşdili Mahmut Baba türbesinin de içinde yer aldığı tarihî mezarlığın içler acısı hâlinin Mayıs 2002 tarihli Orkun’da dile getirilmesi ve yetkilileri göreve davet etmemiz üzerine Erzurum Milletvekili Sn. Ayvaz GÖKDEMİR konuyu ele alıp takip etmiş, yapılan yazışma ve araştırmalar sonucu çirkinlik arzeden gecekondu 25 Temmuz 2002 tarihinde İstanbul Valiliğinin talimatıyla yıktırılmış, millî şehidimiz Kemal Beyin anıtmezarı ortaya çıkarılmıştır.

Şimdi anıtmezarın çevre düzenlemesi ile millî şehidimizin heykelinin bir ibret belgesi olarak Beyazıt Meydanına dikilmesi gündeme alınmalıdır.

Soykırım iddialarından vazgeçmeyen ve de vazgeçmeyecek Türk düşmanı Ermeni ile destekçisi batının bir türlü vazgeçemediği Şark meselesine karşı kararlı, şuurlu, haysiyetli bir millî duruş olacaktır bu heykelin dikilişi.

TBMM’nin karşısına AB’nin adaylık takvimini gösteren (başka yarın yok-AB için kalan süremiz) sloganı yazılı geri sayan otomatik saat dikmekten çok daha duyarlı, haysiyetli bir davranış olacaktır.

Tabiî o saati diken kafaların bunu anlayabilmelerini ve hissetmelerini de kendilerinden beklemiyoruz.

- Reklam -

Sözümüz kendini Türk sayan, Türk olduğunu bilen, Türklüğünü hisseden, Türklüğü ile iftihar eden, Türklüğünü yaşayan, soyözürlü olmayanlaradır.

Gerisi Brüksel-Diyarbakır güzergâhında yürümeye devam etsinler.
 

Orkun'dan Seçmeler

- Reklam -