Ana Sayfa 1998-2012 İş Adamlarımıza Sahip Çıkalım, Provokasyonlara Dikkat!

İş Adamlarımıza Sahip Çıkalım, Provokasyonlara Dikkat!

Provakatif eylemlerin kentlere sıçraması ihtimali yüksek. Provakasyon, ABD’nin Avrupa ülkelerinin etkili silâhıdır. Ajanların zevkle yaptıkları iştir. Taksim, Çorum, Maraş, Sivas, Başbağlar katliamları hâlâ meçhuller arasında.

- Reklam -

Türkiye’de sivil toplum örgütü adıyla yabancı istihbaratçılar cirit atıyor.

ABD, Avrupa ve İsrailliler; Türkiye’de limanları, medyayı boşuna mı satın alıyor dersiniz? Satın alınan, beyinlerden sonra stratejik mevzilerdir.

Provaktif eylemlerde kimliksizler.

Türkiyeli medyanın, ABD ve AB desteğiyle başlattığı kimliksizleştirme operasyonuna tepkiler nedense zayıf. Türkiye’nin tek bir millet olması bazı çevreleri rahatsız etmektedir.

Hemen herkesin dilinde hain, işbirlikçi, utanmaz kelimeleri. Oysa; hainler, işbirlikçiler, utanmazlar; meydanlarda, ekranlarda, gazetelerde, halkı aldatma peşinde

Türk Milleti’nde yılgınlık yaratmak isteyenler, millî ve manevî değerlerle oynamaktadır. Türk milletini kimliksizleştirme projesi, Osmanlı’nın son döneminde olduğu gibi, son yıllarda da yoğun bir şekilde yürütülmektedir. Türk insanının kendine güven duygusunu güvensizliğe dönüştürmeye ve iradesini ortadan kaldırmaya y önelik projede, başta bazı medya kuruluşları olmak üzere psikolojik savaşın bütün unsurları kullanılmaktadır. Özellikle, demagoji ve spekülâsyona dayalı propaganda ile Türk Milleti’nde güvensizlik ve yılgınlık yayılmaktadır.

- Reklam -

Böylece Türk milletinin ortak dokusu olan millî ve manevî değerler sarsılmak istenmektedir.

Balkan Savaşı öncesi 600 yıldır birlikte olan Yunanlılara Etniki Eterya örgütü kurdurularak Türklerden ayırdılar

Yine aynı yolla Bulgarları Türklerden ayırdılar.

Bin yıllık Arap-Türk birliğini bozdular, birbirlerine düşman ettiler ve ayırdılar.

Sadık millet Ermenilere Hınçak ve Taşnak örgütleri kurdurarak Türkü ve Ermeni’yi ayırdılar.

- Reklam -

Ya şimdi! Etle tırnak olan Kürtleri ayırma çabası içindeler

Yüzlerce ırk din ve mezhepten meydana gelmesine rağmen, kendileri Amerikalılık kimliği içinde birlikte iken, Ortadoğu’yu halkalara bölerek yönetmek istemektedirler.

Yine Avrupa halkları Avrupalılık kimliği ile birliğe giderken, Ortadoğu’yu ve Türkiye’yi etnik ve mezhep kimliklerine ayrıştırmaya çaba sarf etmektedirler.

Yine bir dönem Alevî-Sünnî, sağ-sol, lâik-antilâik ayrıştırma ve çatıştırma için ajanlar işbaşındaydı şimdi de bu Türk-Kürt sorunu çıkartılmak istenmektedir.

Türkiye’yi bölebilmek ve etnik ayrılıkçılığı kaşımak için ülkeyi yüzdelik dilimlere ayırmaya çalışıyorlar. Amaç Türkiye’de de Irak’ta yaptıkları gibi böl-parçala-yönet taktiğini uygulayabilmek. Ne yazık ki yönetenler bunu görmüyor.

Bu ülkenin şirketlerine iş adamlarına sahip çıkmak görevimiz.

Bursa’da yapılan protesto gösterilerinde saldırıya uğrayan Şaypa, yıllardır tanınan, bu ülkenin ve Bursa’nın aileleri ile birlikte binlerce kişiye istihdam yaratan bir şirketi.

Yabancı şirketler gelecek, kazanıp götürecekler, onlara buyur edilecek ama, bu ülkenin iş adamına, şirketine tepki koyulacak, hayır bu olmaz. olmamalı.

Oyun içinde oyun.

Şaypa, geçen yıl 19.09.2006 tarihinde Harp Malûlü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği üyesi 5 aileye 12 ay boyunca 75 YTL`lik alışveriş çeki hediye etmiş.. 30 Ağustos Zafer Bayramı`nda 60 gaziye 50`şer YTL`lik alışveriş çeki hediye eden Şaypa, bu geleneğini şehit aileleri için de devam ettirmişti..

Şaypa Yönetim Kurulu Başkanı Hıdır Şaylı, dinimizde şehitlerin, peygamberlerle birlikte anıldığını hatırlatarak, “Manevî rütbelerin en üstünü ve en şereflisi bu makamlardır. Böylelikle, ülkemiz için canlarını feda etmekten kaçınmayanlara ve ailelerine destek olmak istedik” demiş..

Böylesine duygular içinde hareket eden ŞAYPA ya yapılan yargısız infazdır…

Gerçekten doğru bir tesbit, kesin bir bilgi olmadan kimseye yargısız infaz yapılmamalıdır.

Yabancı şirketler ne yapıyor? Tepki gösterenler ne yapıyor?

Terör örgütü, Güneydoğu’da kırsaldaki saldırılarını yoğunlaştırırken, büyük küçük kentlerimizde doğrudan halk arasına karışan ajanlar provakatif eylemlerle halkı tahrikle meşgul.

ABD yönlendiriyor, İsrail eğitiyor, Barzani koruyor, PKK öldürüyor. Terör örgütünün emekli milletvekili maaşı alan yönetici kadroları, Talabani ve Barzani’nin yüksek himayeleri altında Kuzey Irak’taki Kandil Dağı’nda üslenmiş durumda. Kardeşlerimiz diyenler, Ankara’da şehit Mehmetçiğin vergisinden milletvekili maaşı alıyor.

Tepki, Türkiye’nin yer altı ve yerüstü servetlerini bir bir elden çıkaranlara, çarpık hukuka, hukukçulara yapılmıyor da esnafa, tüccara yapılıyor sizce bu şaşırtıcı değil mi?

Günün Sözü: Unutulmasın ki senaryolar aktör de bulur, figüran da!

 

Orkun'dan Seçmeler

- Reklam -