Ana Sayfa 1998-2012 Hayâllerdeki soykırım

Hayâllerdeki soykırım

Geçmişte olduğu gibi günümüzde de “HAYÂLÎ SOYKIRIM” iddiasıyla dünya ülkeleri arasında taraftar bulma gayretindeki Ermenistan’ın:

- Reklam -

“Fanatik Ermeni elebaşıları önderliğinde, mevcut olmayan bir olayı, mevcut olmayan beyinlerinin boşluğunda geliştirip, uluslararası siyasî ortamda, bu insanlık suçu ile lekeli ve yakın tarihî geçmişinde gerçek soykırım suçu ve sabıkasını taşıyan Fransa, Almanya ve onlar gibi yanlış düşünen, bazı ülkeleri yanına almakta fazla zorlanmadığını” görüyoruz.

Onlar hatırlamak istemiyorlar ama biz hatırlatalım.

Fransa’nın Cezayir’de Müslümanlara, Almanya’nın ise; kendi ülkesiyle beraber İkinci Dünya Savaşında işgal ettiği bütün Avrupa ülkelerinde Yahudilere karşı yaptıkları soykırımın daha külleri soğumadan, hiçbir yazılı belge ve delile dayanmadan, aksine tarihî belge ve bilgileri inkâr ederek, “soykırım”la ilgi ve ilişkisi olmayan Türkiye’yi sadece dış politikalarında ve bir müslüman ülkeyi hedef olarak kullanmaları kabul edilmeyecek bir uğraştır. Oysa onlar, kendi yaptıkları soykırımların sonucu ellerinden damlayan asum insanların kanlarını fanatik Ermenilerin peşinden giderek etrafa bulaştırma çabalarının yeni bir utanç tablosu çizdiğini görmüyorlar.

Dünya devletleri asla şunu unutmasınlar ve de göz ardı etmesinler!.. Ne Türkiye, ne TÜRK milleti bazı ülkelerin kendi menfaatleri yönünden üzerinde hesap yapabileceği bir ülke ve bir millet olamaz ve değildir. Hiç kimse yaptığı saygısız ve seviyesiz davranışların karşılığında Türkiye’den itidalli ve sabırlı olmayı isteyen bir davranış bekleyemez. Türkiye’den istenen bütün hassas ve nazik davranışlar Avrupalı dostlarımızın(!) tabiî alışkanlıkları arasında ki varsayımıdır. Tüm Ermeni yandaşı devletler bilsinler ki, yapılan tüm çirkinlikler gereken tepki ile aynen sahibine iade edilecektir.

Biz Türkler, yabancı devletlerin, her türlü insan haklarına karşı işledikleri işkence, özgürlüklerin kısıtlanması, soykırım, işgal ve benzeri, diğer insanlık suçlarını yapmakta usta olduklarını, sanki bu suçları hiç yapmamış, iyilik havarileri gibi görünmekte de çok mâhir olduklarını zaten biliyoruz. Gene biliyoruz ki; bizim hoşgörülü tavrımız basiretli tutumumuz karşısında utanmazlık onların ikinci yüzüdür.

Biz Türklerin basiretli ve hoşgörülü tutumumuz bir yere kadar vardır. Dünya devletleri şunu da iyi bilsinler, tarih gerçekleri aynen saklar. Osmanlı Devleti’nin fanatik ve yaygaracı Ermenileri tecridi, Türk köylerini tahrip ederek, masum insanlarımızı camilerde, köy meydanlarında şehit etmeleri üzerine aldığı devletsel bir tedbirdir. Bu tedbirle onların Türkleri imha etmeleri önlenmiştir. Tecridi soykırım saymasınlar, iki eylem birbirine zıt eylemleridir.

- Reklam -

Tarihî kayıtlar arşivlerimizde aynen durmaktadır. Varsa aksi kayıt çıkarsınlar. Tabii ona da yanaşmadan işi oldu bittiye getirip, onların istemleri Türkleri ispatlarla silme, hayâlî soykırıma dayalı propagandalarla başarıya ulaşmak istemleridir. Ermenilerin vesikaları tersten okumalarının tek nedeni eylem ile elde edemeklerini, dünyadaki Türk düşmanlarını kandırıp, şehit ve gazi kanıyla kurulmuş Türkiye Cumhuriyeti Devletini yıpratmak ve geçmişte elde edilen haklarımızı kendi ellerine almaktır. Esas gayeleri budur.

Şu husus iyice bilinmelidir ki; fanatik ve yaygaracı Ermeni’nin yandaşı ülkelerin “hayâl dünyalarını bozmamak” veya “değerli hatırları (!)” için Türkiye gerçek olmayan ve yapmadığı bir olayı kabul edemez.

Böylece şımarık Avrupa haddini aşarak, Türkiye ile ilgili her hangi bir ihtimalin hesabı içinde olmasın. Sonları gene hüsranla biter. Fanatik Ermenilere kanmasınlar, yalan dolanla soy kırım inadından vazgeçsinler, Türkler onların tarihteki soykırımlarını saymaya kalkarsa vesikaları önlerine dökecek olursa, ki bundan hiç şüpheleri olmasın, gene eski günlerdeki gibi onları mahçup etmekten çekinmeyiz.

Biz TÜRK MİLLETİ olarak tarih boyunca böyle iki yüzlü davranışlara sık rastladığımız için Fransa, Almanya ve onlar gibi düşünen küçük ülkelere sadece bir atasözümüzü hatırlatalım… isteriz.

• Yanlış hesap Bağdat’tan döner

- Reklam -

• Unutmayacakları esas gerçek

• Yarın yepyeni bir dünyanın kurulacağı ve Türkiye’nin de bu dünyada mutlaka lâyık olduğu yerini alacağıdır. O günler de yakındır. Herkes bunu böyle bilmek zorundadır

 

Orkun'dan Seçmeler

- Reklam -