Ana Sayfa 1998-2012 Etnik ayrım var mı?

Etnik ayrım var mı?

- Reklam -

Dikkat edilirse son günlerde Türkiye’nin gündemine bu meselenin oturtulduğu görülmektedir. Özellikle (sözde) Kürt sorunu söylemlerinden sonra birileri kasıtlı olarak Türkiye’de etnik sorun vardır diye ortalıkta dolaşmaya başladı.

Kendini aydın diye gösteren Türkiye’nin karanlık yüzleri etnik ayrım söylemleriyle prim yapma yolunda hızla ilerliyor. Özellikle genç nüfusumuzun bu konudaki duyarsızlığı, orta yaştaki insanlarımızın geçim sıkıntısı derdiyle uğraşmaları sonucu bu konulara zaman ayıramaması bu karanlık aydınların(!) hareket alanlarını genişletmektedir.

Gerçekten oturup düşünüldüğünde Türkiye gibi bir ülkede etnik ayrımın asla ve asla olmadığı görülecektir. Bu ülkeyi farklı etnik kimliklerdeki başbakanla r, cumhurbaşkanları ya da milletvekilleri yıllarca yönetmiştir.

- Reklam -

Sosyolojik bir kavram olan etnik ayrım meselesinin belli ölçütleri vardır. Bunlardan birkaçını sizlere sunmak isterim. Eğer bir insan etnik kökeninden dolayı mesleğinde yükselemiyorsa orada etnik ayrım vardır. Ya da oturduğu bir şehirden başka bir şehre göç etmek ister de orada etnik kökeninden dolayı oturamazsa burada da etnik ayrım vardır. Başka bir ölçüt de herhangi bir okula etnik kökeninden dolayı yazılamıyorsa burada etnik ayrım vardır. Bu ölçütleri bilen ilkokul çocuğu bile o tür söylemlere gülüp geçecektir. Kaldı ki bu ülkede etnik ayrım var diyenlerin başında gelen Hak-Par genel başkanı Abdulmelik Fırat bu ülkenin parlâmentosunda iki dönem milletvekilliği yapmış bir insandır. Bu insanların yüzlerindeki, deri değil köseledir. Yüzünde normal bir deri olan bir insan bu kadar haksız ve içi boş söylemlere girmez. Bu noktada hatırlatmam gereken çok önemli bir nokta daha var ki o da Abdulmelik Fırat denen şahsın, Şeyh Sait denen vatan haininin torunu olmasıdır. Bilindiği üzere Şeyh Sait doğuda İngilizlerin desteğiyle çok büyük bir isyan çıkarmıştır. O isyan yüzünden Türkiye Misak-ı Millî sınırları içine aldığı Musul-Kerkük vilayetlerini kaybetmiştir. Ve bu Şeyh Sait denen şahsın çıkardığı isyan zorlukla bastırılmıştır. İsyanın bastırılmasının hemen ardından Atatürk Şeyh Sait’i idam ettirmiştir.

Aradan çok da uzun yıllar geçmeden torunu bu ülkenin başına çorap örmeye çalışıyor. Basındaki söylemlerine bakıldığında hakarete varan sözler sarf etmekte olan bu şahıs tıpkı dedesi gibi Türkiye’nin temeline dinamit koymak niyetindedir. Özellikle federal devlet söylemleri Türk milliyetçilerinden büyük tepki görmektedir.

Attila İlhan’ın da dediği gibi yüce Türk milleti her dönem %10luk bir hain kontenjanı barındırmaktadır. Biz her dönem bu hainlerle uğraşmışız ve her dönem de başarılı olmuşuz. Bu noktada önemli olan tepkiyi yerinde ve zamanında vermektir. Gençlerimizi millî bir inanç ve şuurla yetiştirirsek ülkenin geleceği daha aydınlık ve huzurlu olacaktır. Her dönem Türk milletine dil uzatılır, bunun farkındayız. Unutmayalım ARKASINDAN 40 KÖPEK HAVLAMAYAN KURT KURT DEĞİLDİR

 

- Reklam -

Son Yayınlananlar

- Reklam -