Ana Sayfa 1998-2012 DÜNYA, ERMENİ YÜZSÜZLÜĞÜNÜ GÖRMÜYOR

DÜNYA, ERMENİ YÜZSÜZLÜĞÜNÜ GÖRMÜYOR

Ermeniler, 24 Nisan günü münasebetiyle, yine dünya çapında propagandaya başladılar. İddialarına göre, Türkler, 1,5 milyon Ermeninin ölümünden, yani bir soykırımından sorumlu. Bu asılsız gerekçelerle dünyayı aldatmaya devam eden Ermeni propagandası, Karadağ’da olup bitenleri ise gözlerde n saklamaya çalışıyor. Ve, Türkiye’nin Kıbrıs’a haklı müdahalesiyle uğraşan Batı, Karabağ’da işlenen cinayetleri görmezden geliyor.

- Reklam -

Ermenistan’ın örgütlediği Ermeni çeteleri ve milis kuvvetleri, 1988-1992 arasında baskınlarla, cinayetlerle, tahribatla, Azerî Türklerini Karabağ’dan kaçırmaya çalıştılar. Yüz binlerce Azerî, bu vahşet karşısında Azerbaycan’a sığındı. Nihayet Ermeniler, Karabağ’dan sonra bir kısım Azerbaycan topraklarını da işgal ettiler. Bu topraklar hâlen işgal altında. Bir milyon Azerî can havliyle göç ettikleri Azerbaycan’da “kaçkın” adıyla ve çok zor şartlar altında yaşamaya çalışıyor.

Bu gerçekler ortada dururken, Ermenilerin büyük bir yüzsüzlükle 90 yıl önceki tehcir hareketini soykırım diye yutturmaya kalkışmaları tam bir rezalettir. Bunu dünyaya anlatmak ise her şeyden önce Türkiye’nin omuzlarına yüklenen bir görevdir.

 

- Reklam -
- Reklam -

Orkun'dan Seçmeler

- Reklam -