Ana Sayfa 1998-2012 Dr. Fethi Tevetoğlu’ndan Mektuplar Ankara: 13 Mart 1989

Dr. Fethi Tevetoğlu’ndan Mektuplar Ankara: 13 Mart 1989

Aziz kardeşim Altan Bey,

- Reklam -

Yeni ORKUN’u bugün aldım. Gittikçe iyi oluyor. Sa’yiniz meşkûr olsun. Dede olduğunuzu öğrendim, çok sevindim. Yürekden hepinizi kutlar, Dorukan’ın Altan’ı geçmesini Ulu Tanrı’dan niyâz ederim. Ben tehsil ettiğim üç abone parasını Muzaffer Bey’e çıkardım. Adreslerini de size yolluyorum, lütfen adreslerime 13. say ı hemen gönderilsin. Eyüboğlu 12 yerine 15 verdi. Başka aboneler de kaydedeceğim. Burdur’da verdiğim Mehmed Âkif konferansı ORKUN’a yaradı. Semeresi yakında görülür. Mehmed deyince aklıma geldi. Allah rızası için dergimizde Ahmed, Mehmed ve hele Necmeddin, Nizâmeddin, Nureddin (d) ile yazılsın.

Bu akşam temsilci Ali Bey ve arkadaşı gelip 20 kitap alacaklar. İlân güzel. Bir yerine kitabın 720 sahife oduğunu yazın ki ucuz olduğu anlaşılsın. Haftaya tekrar alacaklar. 27 sabahı ben orada olacağım. Ben de bir 20 tane getiririm. Sonra da temâmını alırlar.

Fransız casus için yazılan yazı çok güzel olmuş. Ebüzziyâ da memnundur. Ben BANGUOĞLU için yazdığımı Adnan Bey’e verdim. Gelecek sefere de Bahaeddin ÖGEL Hoca hakkında yazmak istiyorum. 3 Mayıs’ı sizler yazarsınız. Pazar’a Eskişehir’de Türkocağı 18 Mart Günü düzenliyor. Oraya gidip geleceğim. Yine abone ve temsilci sağlamaya çalışacağım.

Bana ayrıca 5 sayı göndersinler. Cildlettiklerimi çok beğeneceksiniz. Arkadaşlara selâm ve sevgiler. DELİORMAN ailesine sonsuz mutluluklar

 

- Reklam -
- Reklam -

Orkun'dan Seçmeler

- Reklam -