Ana Sayfa 1998-2012 Dr. Fethi Tevetoğlu’ndan Mektuplar

Dr. Fethi Tevetoğlu’ndan Mektuplar

Eifelköhen Klinik (Batı Almanya) 29 Mayıs 1989

- Reklam -

Almanya’da Hem Tedavi Görüyor Hem Yazı Yazıyorum

Aziz Kardeşim Altan Bey,

Lûtfettiğimiz Yeni Orkun’umuzun 15. sayısını şimdi aldım. Çok teşekkür ederim. 29 Mayıs, adını taşımak O’na mensub olmakla gururlandığım Fâtih’in ve Feth’in 536. yıldönümü olduğu gibi, 23 günlük lohusa annesinin kucağına bırakıp Tophâne bindanlarına götürüldüğüm 1944’ün 29 Mayıs’ında dünyaya gelmiş ikinci kızım Nûr Hatun’ un da 45. Yaş günü. Erkek doğsa Rıza Nûr adını vereceğim bu kızıma yalnız Nûr demiştim. “Bayan” kelimesini de sevmediğimden Filiz Hatun gibi, onu da Nûr Hatun diye nüfusa yazdırmıştım.

Derginin bugün gelişi, bana ve yengene mükâfat oldu. 29 Mayısları Orkun’u okuyarak kutlayacağız.

Her sayı, bir öncekinden daha iyi oluyor. Himmetimiz çok büyük. Bu sayıdaki kapak, 3 Mayıs yazınız, benim yazılarımı süsleyen “Mahya” ve “Ali Fuad Paşa” diğer yazılar sanırım genç Türkçülere epeyi şeyler verecek. Atsız’dan seçtiğimiz gerçek iki kahramanı açıklayan şâirâne yazı, ikimizin yazısını da bütünleyen “İnönü kahraman Değil, Dalkavukların Mahyası, Balonu’dur.” tasdikini yapan mühür olmuş!…

- Reklam -

Bir istirhâmım, Ahmed, Mehmed, Mahmud ve hele Cemâleddin, Kemâleddin, Necmeddin, Fahreddin gibi adların yazılışı dergimizde “bir” ve “doğru” olsun. “Tin” değil “Din”…

Gelen yazılardan Receb Güngör’ün mektubu bizi çok duygulandırdı. O’nu “Mânevi Evlâd” edinmek istiyoruz. Açık adresi acaba var mı?

Ben burada hem tedâvi görüyor, hem yazı yazıyorum. Yengeniz’in böbreğindeki taşı Achen Ün. Kliniği’nde lazer ışığı ile kırdılar (26.05.89). Hamdolsun iyi… 18 Haziran’da Ankara’ya döneceğiz. Eğer 16. sayı ilk hafta çıkarsa Onu da postalamanızı istirham edeceğim. İnşallah şu şirket işini de gerçekleştiririz.

Arkadaşlara selâmlarımı lütfen söyleyin. Sevgi ve şükranla gözlerinizden öperim aziz kardeşim Altan Bey!

 

Orkun'dan Seçmeler

Atsız’ın Savunması

Söyle ona…

- Reklam -