Ana Sayfa 1998-2012 Diplomatlarımızı Kim Öldürdü?

Diplomatlarımızı Kim Öldürdü?

AMERİKA ile birlikte dünyanın çeşitli ülkelerinde yayınlanan National Geographic dergisinin Mart sayısında Türkiye aleyhinde ifadelere yer verilmesi tepki uyandırdı. Dergi “Ermenistan”ı konu alan yazısında, siyasî yorumlara ve asılsız ifadelere yer veriyordu. Meselâ, Ağrı dağının, bugünkü Ermenistan sınırları içinde değil “düşman Türkiye” sınırları içinde kaldığı bu ifadelerden biriydi. Ayrıca, 1970-1984 arasınd a katledilen Türk diplomatlarının Ermeniler tarafından yok edildiği gerçeğinin de, bu cinayetlerin Ermenilerce işlendiğinin Türk tarafının iddiasından ibaret olduğu belirtiliyordu.

- Reklam -

National Geographic, Türkiye’de de Türkçe olarak yayımlanıyor. İşin tuhafı, Amerika’daki merkez, “Ermeniler” yazısının Türkçe nüshada da yayınlanmasını istemiş. Neyse ki, bu istek Türkiye baskısı tarafından yerine getirilmemiş.

Küstahlığın veya hiçe saymazlığının bu kadarına da pes doğrusu! Adamlar, kendi ellerimizle kendimizi kötülememizi bile düşünebiliyorlar. Bu da, kafaya çuval geçirmenin bir başka çeşidi olsa gerek.

Amerika’daki Türk-Amerikan Dernekleri Asamblesi, bu yazıyı protesto eden bir mektubu dergiye gönderdiği gibi, üyelerini de protesto eylemine davet etti. Fakat söyler misiniz, Türkiye’den kaç kişi, internetle veya mektupla bu protestoya katıldı? Böylesine umursamazlık ve vurdum duymazlık olduğu sürece, başkalarını suçlamaya hakkımız var mı? Ermeni propagandası olanca hızıyla işlerken, acaba resmî makamlarımız, National Geographic nezdinde nasıl bir teşebbüse geçtiler? Hattâ, böyle bir teşebbüsü akıllarından bile geçirdiler mi?

Sessiz durur ve zımnen kabullenirseniz, size hakaret edecek çok kimse bulunur. Bunu unutmayalım.
 

- Reklam -
- Reklam -

Orkun'dan Seçmeler

- Reklam -