Ana Sayfa 1998-2012 DENKTAŞ, GİRESUN’DAN FIRTINA GİBİ GEÇTİ

DENKTAŞ, GİRESUN’DAN FIRTINA GİBİ GEÇTİ

Karadeniz Teknik Üniversitesi Giresun Fen Edebiyat Fakültesince; KTÜ’ nin 50. kuruluş yıldönümü kutlama programları çerçevesince düzenlenen “BOP- AB ve Türkiye Sempozyumu 5/6 Mart 2005 tarihlerinde Giresun’da gerçekleştirildi.

- Reklam -

Büyük pazarlıkların yaşandığı ve Kıbrıs’ın da bu pazarlıkta pey olarak sürülmeye çalışıldığı günlerde gerçekleşen bu sempozyumun ş eref misafiri KKTC Cumhurbaşkanı Rauf R. Denktaş idi.

Sayın Denktaş, deyim yerindeyse “Giresun’dan fırtına gibi” geçti. Karadeniz, Sarp’tan Ordu’ya kadar bu fırtınadan nasibini aldı.

Üç oturum hâlinde gerçekleştirilen iki günlük bu sempozyuma; eski Dış İşleri Bakanı Prof. Dr. Mümtaz Soysal, (E) Büyükelçi Nüzhet Kandemir, (E) Büyükelçi Onur Öymen, (E) Korgeneral Hasan Kundakçı, Prof. Dr. Alpaslan Işıklı, Prof. Dr. Çetin Yetkin, Prof. Dr. Türkel Minibaş ile (Azerbaycan’dan) Sabir Rüstemhanlı ve Tenzile Rüstemhanlı konuşmacı olarak katıldılar.

KTÜ Giresun Fen-Edebiyat Fakültesi adına koordinatörlüğünü Hüseyin Mümtaz Beyazıtoğlu’nun üstlendiği sempozyumda; oturum başkanlığı yapan Orkun Vakfı kurucusu ve yazı kurulu üyemiz Kıbrıs Milli Koordinasyon Komitesi Başkanı Yakan Cumalıoğlu giriş ve ara konuşmalarında can alıcı konulara temas eden konuşması KKTC Cumhurbaşkanı Rauf R. Denktaş’ın protokol daki, duygu yüklü konuşması, Türk Milletine seslenişi özelliği taşıyordu. Yakan Cumalıoğlu’nun Cumhurbaşkanı Denktaş’a hitabı da duygu dolu anlar yaşanmasına sebep oldu.

 

- Reklam -
- Reklam -

Orkun'dan Seçmeler

TÜRKLÜK BESTESİ

AHLÂKLI

- Reklam -