Ana Sayfa 1998-2012 Bayrak Rengi “Türk Milletinin Kanı”

Bayrak Rengi “Türk Milletinin Kanı”

Bayrakları bayrak yapan, vatan bildiği toprak için milletinin akıttığı kandır. Türkler şehit olur, gazi olur, vatan toprağında bayrağını yoğurur. Türk bayrağını bayrak yapan, onun uğruna şehitlerimizin, gazilerimizin akıttığı kandır. Bu durumu yurdumuzda yaşayan her vatandaşımızın bildiği üzerine kimse şüphe koyamaz.

- Reklam -

Bayrağımızı, TÜRK bayrağımızı asılı bulunduğu gönderinden hiç kimse indiremeyceği gibi, onun al ve beyaz olan renklerini de değiştiremez. Türk’ün bayrağını gönderinden indirenlerin, renklerine mavi renk ekleyenlerin sonunun hüsran olacağını Türk milleti bilmektedir. Hele hele, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin topraklarında onu kirletecek, rengini değiştirecek hiçbir kimse eylemde bulunamaz. Bu tür bir eyleme yeltenen vatan haini kişi veya kişiler cezalarını hemen görmelidirler.

Bir bakıyoruz, sayın Başbakanın önüne kırmızı poster üzerine ay yıldız yapılmış bir pasta getiriliyor. Canının kurtarılması edebi içinde bayrağımız pasta olarak kesilip yeniliyor. Hangi densiz düşünce, hangi hain bilinç bu işleri kotarıyor araştırılmalı ve de gündeme getirilerek işin iç yüzündeki pazarlık ortaya çıkarıl malıdır.

Bir başka densizlik de millî takımımızın Dünya Kupasında giyeceği al ve beyaz renklere bir de mavi rengin eklenmesidir. Son günlerde nereden cesaret alınıyor, nereden buyruk alınıyor bilinmez ama, görüyor ve gözlüyoruz ki; Türk’ün içindeki vatan, bayrak ruhu silinmek, yok edilmek isteniyor, eylemler sürekli gündemde tutuluyor.

Örneğin, geçmiş yılda bir siyasî parti genel kurul toplantısında; Türk bayrağını indirenler, içimizde beslediğimiz hainlerdir. Dahası son günlerde bayrağımızın kırmızı ve beyaz renklerine mavi rengi katanların, bayrağımızı pasta yerine koyanların, gönderinden indirenlerden bir farkı olmadığı açıktır. Türk’ün Türklük ruhunun bu eylemleri silecek güçte olduğunu herkes bilmelidir.

Yapılacak araştırmalar ve de soruşturmalar ile işin esasının ve yapılan eylemlerdeki kasdın net bir şekilde ortaya çıkacağına eminiz.

En kısa zaman içinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde çalışmalar yapılarak bu tür hareketlere yeltenenlerin cezaları belirlenmelidir. Aslında TCK.’da ve Bayrak Kanunu’nda bu tür eylemlerin cezalarını belirleyen maddeler varsa da, geçerliliği belirtmeyi bizler görev bilmekteyiz. Bugüne kadar yaptığımız uyarılar sonuçsuz kalmış ve politikacılarımız oy peşinde koşarken vatan hainlerinin hareketlerini hafife almışlardır.

- Reklam -

Bir noktayı daha belirtmekte fayda görüyoruz. Yeni kurulan siyasî partilerin ve de hâlen kurulu olan siyasî partilerin bir kesimi PKK’nın siyasî kanadı olarak hâlen Anayasa Mahkememizde hakkında iddia bulunan bir parti ile birleşim içindedirler. Demek oluyor ki, gene oy için devletimiz bir tehlike içine çekilmeye sürekli zorlanıyor.

Bir diğer olay bu ceza almış PKK eylemcilerinden cezası çektirilmeden salınan belde başkanları, yanlış yorumlar ile görevlerine iade edilmektedir. Bu işler, olayların çok tehlikeli başka zincir halkalarını oluşturmaktadır. Herkes ayağını denk almalıdır.

Demokrasi içinde yanlış oyunu bırakalım. Ulusumuzun şartlarına uygun “Ulusal Demokrasi Hareketine” yönelelim.

Ulusal demokrasilerdeki düzgün ve doğru anlayış;

“Bayrağını koruyan, vatanını koruyan, milletinin bütünlüğünü koruyan”

- Reklam -

demokrasi anlayışı ve bilincidir.

Bayrağımızı korumak, vatanımızı korumakla eşdeğerdir. Bu bilinç altında ruhumuza hız verirsek, her ters eylemi çözmekte gecikmeyiz. Bilinmelidir ve öğrenilmelidir ki, bayrak bir devletin hâkimiyet timsalidir.

Bizler Türklük ruhunu daha belleğimizden, içimizden silmedik, silmeye yeltenenlerin karşısında olacak gücümüz de vardır. Herkes bunu böyle bilmelidir. Böyle demokrasi anlayışıyla bir yere varamayız. Varılan yer işte gözler önündedir. Tâbi olma, tebaa olma yolu bizlerin yolu değildir.

Hoşgörü, hoşgörü, sürekli hoşgörü, bizim güzel vatanımızı hainlerin mekânı yapmıştır. Görevini yapmayan, yapamayan, eksik yapan görevlileri göreve davet ediyoruz. Bölücü terör gizlemeye çalıştığı her hareketi ile devletimizi kemiren bir güvedir. Bunu bilmek zorundayız.

Aksi düşünce ve hareketler “Atalarımızın bu vatan için akıttığı kandan rengini alan Ay Yıldızlı Bayrağımızı” günümüzde yerlere atanlara, rengine renk ekleyenlere, pasta yapıp yedirenlere, dahilî ve haricî bedhahlara, daha çok cesaret vermektedir.

Şehitlerimizin, gazilerimizin, Büyük ATATÜRK’ün kemiklerini sızlatmayalım. Herkes bilmelidir ki; Türk vatanını vatan yapan, Türk Bayrağını bayrak yapan, vatan için TÜRK milletinin akıttığı asil kandır.
 

Orkun'dan Seçmeler

- Reklam -