Ana Sayfa 1998-2012 Ak Liste Kara Liste Olabilir

Ak Liste Kara Liste Olabilir

(Sn. Ertuğrul Özkök’e açık mektup)

- Reklam -

Hürriyet gazetesi yazarı ve Genel Yayın Yönetmeni Sn. Ertuğrul Özkök, “Büyük Türklerin beyaz listesi” başlıklı bir makale yayımlamış ve AB uyum yasalarına karşı çıkanları kara listeye, destekleyenleri ak listeye akalarak torunlarının 15 yıl sonra listedeki isimleri hatırlamalarını istemişti.

Bu makaledeki görüşe cevap olarak kendisine 15 yıl sonra Türkiye AB üyesi olursa nelerle karşı karşıya kalınacağını açıklayan bir mektup gönderilmiştir.

Uzun süre geçtiği hâlde cevap alınmamış olması sebebiyle; karşı görüşün açık mektuba dönüştürülüp kamuoyuna mal edilmesinin yararlı olacağı düşünülmüş ve aşağıya çıkarılmıştır.

Sayın E. Özkök;

“Büyük Türklerin beyaz listesi” başlıklı yazınıza katılmak veya katkıda bulunmak için son yıllarda yayımlanan iki kitabımı sunuyorum.(1)

AB üyesi olacak bir Türkiye’nin 15 yıl sonrasını ben farklı görüyorum. Aşağıya çıkardığım durumlar gerçekleşirse sizin ak listeniz kara, kara listeniz ak olacak;

- Reklam -

• Güney Kıbrıslılar KKTC topraklarına dönecek, yeni gelen Rumlarla bölgeye egemen olacaklar. Türkler gene göçmen olarak dünyaya serpilecek. KKTC tükenecek.

• Ege Denizi, Katılım Ortaklığı Belgesi hükümlerine göre Avrupa Adalet Divanı’na götürülecek ve onun kararı ile Yunanlılara verilecek.

• Fener Rum Patrikhanesi, kendi ve yabancı vakıfların bağışları ile sur içindeki İstanbul’da Ortodoks din devletini kurmuş veya kurmaya hazır olacak. Anadolu’da eski kiliseler canlanmış, yeni kiliseler açılmış, çevrelerine Hristiyanlar toplanmış olacak. Bizans (Patriğin ifadesi ile Yeni Roma) Türkiye’nin üzerine kurulmuş veya kurulmak üzere olacak.

• Uyum yasaları ile verilmiş haklar sonucu Türkiye bölünmüş, Türkiye’nin her yanında yedi-sekiz dilde her düzeyde eğitim kurumları açılmış olacak.

• Atatürk’ün kurduğu bağımsız, egemen cumhuriyet gitmiş, Avrupa içinde bir eyalet kurulmuş olacak. Çoğunluğu proleterya olarak.

- Reklam -

Para babaları AB üyeliği yönünde propaganda terörü estiriyor. Hayır diyenlere hayat şansı verilmiyor.

Bu yazıyı yayınlarsanız patronunuz üzülür.

En iyi dileklerle selâmlarım.

Suat İLHAN

1. Suat İLHAN, Avrupa Birliği’ne Neden Hayır? ,ÖTÜKEN, 2000.

2. Suat İLHAN, Avrupa Birliği’ne Neden Hayır? 2, ÖTÜKEN, 2002.
 

Orkun'dan Seçmeler

- Reklam -