Ana Sayfa 1998-2012 Ağrı Dağına Ermeni Bayrağı

Ağrı Dağına Ermeni Bayrağı

Rusya, Makedonya, İngiltere, Slovenya, İsrail, ve Azerbaycan’dan gelen, liderliğini (Sergey Kayfajyan)ın yaptığı bir grup dağcı Ağrı Dağı’na tırmandılar. Kendini bilmez bu yüz kişilik grup tırmanış bittikten sonra Ağrı Dağı’nın zirvesine Ermeni Bayrağı astılar. İşe bakın: Başka bir ülkenin adamları ge lip bir ülkeye kendi bayraklarını assınlar. İş bu kadarla da bitmiyor Kayfajyan, 13 Eylül’de Erivan’da düzenlediği bir toplantıda o muhteşem zaferini anlatıyor, tabiî hâliyle alkış ve tezahürat alıyor. Bizler maalesef uyuyoruz. Sorun nedir? tedbirsizlik mi? Yoksa umursamazlık mı? Bize göre her ikisi de suçtur. Kimse küsmesin diye bu topraklardan vaz mı geçilecek?

- Reklam -

Van’da, Ağrı’da, Kars’ta Ermeni kökenli insanlar olabilir. Önemli olan husus şu; köyde yaşayanlar Ermeni asıllı olsalar bile köy TÜRK’ün köyüdür. Orası T.C Devleti’nin toprak parçasıdır. En kısa tabirle o köyde yaşayan Ermeniler bir gün asıl vatanlarına göçebilir ama köy orada kalacaktır.

Onların istediği şey Ermenistan’a göçmek değil, bu toprakları Ermenistan’a bağlamak. Türkçüler olarak refleksimizi yitirmeyelim. Tepkimizi her yerde ve her alanda gösterelim. Bizim için T.C Devleti’nin doğusu da batısı da birdir.
 

- Reklam -
- Reklam -

Orkun'dan Seçmeler

- Reklam -