Ana Sayfa 1998-2012 "3 Mayis" Büyük Çoşku ile Kutlandı

“3 Mayis” Büyük Çoşku ile Kutlandı

3 Mayıs Türkçülük Günü, bu yıl da yurdun her tarafında büyük bir coşku ile kutlandı. İstanbul, izmir, Ankara, Kayseri, Samsun, Gebze, Mersin, Antalya gibi merkezlerde ve daha birçok yerde tertiplenen toplantılara tanınmış Türkçüler katılarak konuşmalar yaptılar. Dergimiz Danışma ve Yazı kurullarının üyeleri de, bu toplantıların çoğunda hazır bulundular. İstanbul’da 3 Mayıs günü Atsız Beyin kabri başında toplanan Türkçüler, onun aziz hâtırasını sayg ı ile andılar. Aynı günün akşamı şehzade Lokantasında bir akşam yemeği verildi. Yazı kurulumuz üyeleri 3 Mayıs günü Gebze toplantısında, 6 Mayıs günü ise, Prof. Kenan Erzurumlu’nun nezaretinde Samsun’da tertiplenena toplantıda Türkçülükle ve Atsız’la ilgili konuşmalar yaptılar. Tanınmış Türkçülerden, Kurultay gazetesi Yazı İşleri Müdürü Necdet Sevinç de Tokat’taki konuşmasında Türkçülüğün gelişimi ve yarını konusunu anlattı. Yazarımız Prof. Dr. Reha Oğuz Türkkan, İzmir’de ve Aydın’da kalabalık dinleyici kitlelerine hitap etti.

- Reklam -

Dergimiz sahibi ve yazı işleri müdürü Altan Deliorman ile yazı kurulu üyemiz Yakan Cumalıoğlu’nun BRT’deki “Mim Çizgisi” adlı programda yaptıkları konuşmalar da yurdun her yerinde ilgiyle ve heyecanla izlendi. Programı takip eden günlerde, Orkun’a gelen tebrik mesajları sebebiyle yoğun bir telefon trafiği yaşandı.

Yine Mayıs ayı içinde, Erzurum temsilcimiz Ufuk Köşedar’ın öncülüğünde tertiplenen Orkun Kır Gezisi’ne büyük bir katılım oldu. Üniversite öğretim üyeleri, çok sayıda subay ve assubay, halk ve gençler kır gezisine iştirak ettiler. Televizyon kanalları bu geziye büyük ilgi göstererek programlarında uzun yer verdiler. Ayrıca Orkun temsilcisi Ufuk Köşedar’ın Türkçülük hakkındaki açıklamalarını yayınladılar. Büyük takdir toplayan kır gezisinin her yıl Haziran ayında yapılması kararlaştırıldı.
 

- Reklam -
- Reklam -

Orkun'dan Seçmeler

- Reklam -