1944 Irkçılık-Turancılık Dâvâsı Mahkeme Günlükleri

KKTC Kazanılmış Bir Haktır

Orkun
Kıbrıs Barış Harekâtının 8. yıldönümü dolayısıyla, Kıbrıs Millî Koordinasyon Komitesi’nin yayınladığı bildiride K.K.T.C.’nin egemen varlığından vezgeçilmeyeceği açıklandı.

Bildiride şu noktalar üzerinde duruldu:

• “Kıbrıs Gerçeğini” görmek ve anlamak istemeyenler, sözde müttefiklerimiz; “-Kıbrıs’ı zincir gibi taşımaya devam etmeyin, Kıbrı ıs’tan vazgeçin, zincirden kurtulun” diye Türk insanına nasihat etmeye kalkanlar Türk insanını kararlılığı karşısında geri adım atmak zorunda kalacaklardır.

• Kıbrıs TÜRK’ü 1963-1974 dönemi tam 11 yıl, adada soykırıma uğrarken; sırf Müslüman-Türk olduğu için kılını dahi kıpırdatmayan Avrupa ülkelerinin, bugün Kıbrıs’ta üstlenebilecekleri bir garantörlüğe ne Anavatan ne de Kıbrıs Türk’ünün güven duymasının hiç bir haklı nedeni olamaz.

• KKTC kazanılmış bir haktır, bir gerçektir; kimse bu konuda geri adım atamaz.

• AB dayatmalarını saptırarak, Helsinki Belgesini ve Kopenhag kriterlerini küstahça ifade edenleri, bu fikirleri savunanları, birtakım gerçekleri millete ifade etmekten kaçınıp aldatmaca yollara sapanları tarih ve TÜRK MİLLETİ affetmeyecektir.

• Anavatan ve KKTC TÜRK insanı iç barış, millî birlik ve beraberlik içerisinde mücadelesine devam edecektir. Öncelikle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti’nin egemen varlığına sahip çıkılarak; ekonomik ve siyasî sıkıntıların yarattığı sorunlar aşılacaktır.